News

UNIT4 ogłasza rekordowy wzrost o 70% z przychodów SaaS oraz planuje dalsze udoskonalanie produktów i usług dla przyspieszenia dynamiki wzrostu

  • Kontynuuje wzrost udziału w rynku oprogramowania dla firm z rekordowym wzrostem w roku 2014
  • Wzmacnia globalną strategię, celem dalszego przyspieszenia dynamiki wzrostu oraz podniesienia standardu obsługi klienta
  • Inwestuje w Polsce w rozwój centrów biznesowych

Utrecht, Holandia, 12 stycznia 2015r. – UNIT4, globalny lider w oprogramowaniu wspierającym zmiany w biznesie, ogłosiłrekordowy wzrost w 2014r z ponad 70% wzrostem z przychodów SaaS, przekraczając tym samym dochody z bezterminowych licencji, jednocześnie odnotowując wzrost równieżw tym obszarze. To czyni UNIT4 jedną z najszybciej rosnących globalnych firm w dziedzinie oprogramowania dla przedsiębiorstw.

Na początku ubiegłego roku, UNIT4 wzmocniła swój zespółmanagerskii ogłosiła ambitną strategię rozwoju. „Wyniki za rok 2014 wyraźnie pokazują, że nasz zespółz powodzeniem realizuje program zmian” powiedziałJose Duarte, Dyrektor Generalny UNIT4. W roku 2015 planowane są dodatkowe strategiczne działania zapewniające większy wzrost i wykorzystanie potencjału rynku rozwiązań SaaS, napędzanego przez rozwijający się biznes subskrypcji.

“We współczesnym biznesie subskrypcyjnym, sukces klienta jest nową walutą” powiedziałJose Duarte. „Nasze oprogramowanie jest jużuznawane za jedno z najbardziej elastycznych i przyjaznych dla użytkownika, ale chcemy osiągnąćjeszcze większą przewagę nad ofertą naszych konkurentów. Doskonała technologia powinna stwarzaćlepszą zdolnośćadaptacji do wymagań użytkownika i właśnie dlatego w naszych działaniach skupiamy się na zwiększeniu nakładów na działalnośćbadawczo-rozwojową oraz osiągnięciu perfekcji w obsłudze klienta. W wyniku tego nasi klienci będą mogli czerpaćkorzyści z wiodącej na rynku technologii w połączeniu z niespotykanym poziomem obsługi, zapewnionym przez UNIT4 i jej ekosystemy.”

Kolejna faza globalnego wzrostu będzie opieraćsię na efekcie skali wprowadzanych strategicznych inicjatyw, wiodącym na rynku poziomie użyteczności rozwiązań, dogłębnej wiedzy na temat sektora usług i instytucji rządowych oraz silnym zapleczu finansowym. W związku z tym UNIT4 będzie budowaćglobalną strukturę, skoncentrowaną na osiągnięciu najwyższego poziomu obsługi klienta i zapewnieniu mu długofalowego sukcesu. Nowa organizacja zapewni lepsze oraz jednorodne usługi oraz wsparcie w całej Grupie, poprzez inicjatywy obejmujące:

  • Rozbudowę globalnych centrów badawczo-rozwojowych, skoncentrowanych na przyspieszonym wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów.
  • Tworzenie centrów usług biznesowych (near-shore), które zwiększą szybkośćdostarczania usług dla klientów na całym świecie.
  • Nowej generacji globalną infrastrukturę wsparcia dla klientów, oferującą najwyższej jakości usługi wsparcia poprzez społeczności użytkowników oraz szybki dostęp do odpowiednich specjalistów. 

Ponadto, UNIT4 planuje rozbudowaćswój ekosystem poprzez wprowadzenie globalnego programu partnerskiego, w celu zwiększenia sprzedaży rozwiązań, dostępności usług, dając tym samym klientom wartośćdodaną i wybór.

Proces budowania skalowalnych rozwiązań oraz oferowania usług będzie przyczyniaćsię do dalszego rozwoju działów R&D, Usług oraz Wsparcia Klientów w Hiszpanii, Portugalii i Polsce.

Lokalizacja centrów biznesowych w Polsce, we Wrocławiu, to doskonała wiadomośćdla lokalnego rynku pracy. UNIT4 planuje w ciągu najbliższych dwóch lat dwukrotne zwiększenie zatrudnienia we wrocławskim oddziale, co oznacza kilkaset nowych miejsc pracy dla najlepszych polskich programistów i specjalistów.

Do centrum rozwojowego we Wrocławiu, jużrekrutowana jest pierwsza grupa inżynierów. Będą oni pracowaćnad rozwojem jednej wspólnej platformy, która zasili produkty z portfolio UNIT4 (w tym z linii lokalnych produktów TETA) m.in. w technologie SMAC (social, mobile, analytics i cloud). W tym celu firma dostała od rządu grant w kwocie 4,1 mln PLN. „Jakośćpolskiego rynku pracy, zwłaszcza kadr kształconych na wrocławskich uczelniach jest wysoka. Poza tym w Polsce jesteśmy obecni od 2010 roku, więc na tym rynku jest nam znacznie łatwiej działaćniżw zupełnie nowym miejscu” podkreśliłJose Duarte.

„Ta inwestycja to kolejny ważny krok, który pozwoli rozwijaći dostarczaćmożliwie najlepsze usługi i produkty. Cieszymy się, że została ulokowana właśnie we Wrocławiu – jednym z najbardziej innowacyjnych polskich miast, z którym jesteśmy silnie związani. To pokazuje jak mocno UNIT4 uwzględnia Polskę w swoich planach inwestycyjnych” powiedziałArtur Sawicki, Dyrektor Zarządzający UNIT4 Polska.


O firmie UNIT4

UNIT4, właściciel spółki UNIT4 Polska, to czołowy dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, skupionego na ludziach, dedykowanego dla organizacji usługowych. Firma tworzy ERP w chmurze i aplikacje biznesowe zaprojektowane w celu sprostania konkretnym wymogom wertykalnego rynku, pomagając klientom reagowaćna zmiany w sposób prosty, szybki i efektywny kosztowo.

Firma UNIT4 ma siedzibę w Holandii, działa w 26 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 4,100 osób. Więcej informacji o UNIT4 znajduje się na stronie internetowej www.unit4.com, Twitterze @UNIT4_Group, Google+ page lub na LinkedIn page.


Kontakt:
Agnieszka Jarząbek
Specjalista ds. PR
M: +48 665 651 126
Email: a.jarzabek@teta.com.pl