News

Unit4 ogłasza przejęcie spółki Three Rivers Systems, w celu dostarczenia branży edukacji najbardziej kompleksowego oraz nowatorskiego rozwiązania ERP na świecie

  • Unit4 przejmuje amerykańską spółkę Three Rivers Systems, Inc., przodującą w zakresie dostarczania systemów informatycznych instytucjom akademickim.
  • Wdrożenie wirtualnej platformy ERP oferującej nowatorskie rozwiązania w zakresie zarządzania edukacją, finansami, HR oraz badaniami naukowymi.
  • Współpraca systemu informacji studenckiej SIS Campus firmy Three Rivers System oraz oprogramowania Unit4 Business World ERP w celu wdrożenia kompleksowego systemu Unit4 People Platform.

Unit4, lider na rynku systemów do zarządzania przedsiębiorstwem, ogłosiłnabycie spółki Three Rivers Systems, Inc. dostarczającej oprogramowanie oraz usługi dedykowane instytucjom akademickim i naukowym. Zakup amerykańskiego potentata, to częśćstrategii Unit4 mającej na celu oferowanie wiodących na rynku rozwiązań branżowych dla organizacji skoncentrowanych na ludziach. Edukacja od zawsze stanowi kluczowy filar strategii firmy. Wspólnie z Three Rivers Systems, Unit4 dostarcza usługi dla ponad tysiąca klientów i instytucji naukowych na całym świecie.

Trzy dekady doświadczeń, zdobywanych w trakcie rozwijania biznesu dedykowanego wyłącznie dla szkółwyższych i instytucji akademickich, sprawiły, że rozwiązania spółki Three Rivers Systems są powszechnie uznawane w Stanach Zjednoczonych za najlepsze w swojej klasie narzędzia do zarządzania edukacją.

Przejęcie technologii zarządzania edukacją marki Three Rivers Systems i jej ścisła integracja z bogatym zasobem aplikacji Unit4 w dziedzinie finansów, HR oraz badań naukowych, skutkuje stworzeniem pierwszej, kompleksowej i zaawansowanej platformy ERP na globalnym rynku edukacyjnym. Nowe i udoskonalone funkcje, zawierają się w takich obszarach jak kadry i płace, zarządzanie finansami i badaniami naukowymi, a także w obszarach zarządzania rozwojem akademickim, szkoleniami, metodami promowania studentów, struktury i kontroli stopni akademickich.

– Na rynku edukacyjnym brakuje nowoczesnej i kompleksowej platformy biznesowej, gotowej do wdrożenia na skalę światową. Właśnie tego dostarczą wspólnie Unit4 oraz Three Rivers Systems – mówi Jose Duarte, Dyrektor Generalny Unit4. – Współpraca z amerykańskim partnerem pozwoli nam zostaćglobalnym liderem na rynku rozwiązań ERP dla edukacji oraz znacząco wzmocni pozycję Unit4 w Ameryce Północnej. Dzięki połączeniu technologii i zasobów, jesteśmy pierwsi w dostarczaniu kompleksowych usług ERP w zakresie edukacji na świecie.

Oferowana platforma przyczyni się do zwiększenia liczby zapisów na studia oraz rozwoju sukcesu studentów, a także pomoże w doskonaleniu ogólnych wyników instytucji poprzez m.in. wdrożenie wbudowanej analizy danych. Nowoczesny i przyjazny interfejs pozwoli użytkownikom na korzystanie z intuicyjnego systemu, z wbudowaną funkcją ekranu dotykowego, w przypadku korzystania z platformy na tablecie.

– Ścisła współpraca Unit4 oraz Three Rivers Systems nad innowacyjnością produktu oraz aplikacjami przyjaznymi użytkownikom i studentom, doskonale odzwierciedla wymagania instytucji akademickich, zarówno względem zarządzania edukacją, jak i prowadzenia działalności biznesowej – mówi Amir Tajkarimi, prezes i założyciel Three Rivers Systems. – Unit4 przyczyni się do przyspieszenia cyklów innowacyjności związanych z zaawansowaną technologią zarządzania systemem informacji studenckiej stworzonej przez Three Rivers Systems, dzięki czemu wprowadzi go równieżna rynek globalny. Współpraca naszych firm zaowocuje wzrostem wyników sprzedaży oraz wsparciem obu zespołów, a także doskonaleniem i rozwojem wspólnie stworzonego oprogramowania.

Strategia Three Rivers Systems jest zgodna z modelem rozwoju Unit4 „Cloud Your Way”, zatem nowe oprogramowanie systemu informacji studenckiej Campus wspieraćbędzie instytucje edukacji wyższej preferujących rozwiązanie ERP, bez względu na model dostępu: w chmurze, on-premise, czy model hybrydowy. Wspólne rozwiązania Unit4 i Three Rivers Systems będą zintegrowane dzięki aplikacji Unit4 People Platform łączącej w sobie narzędzia społecznościowe, mobilne oraz analityczne.

System Unit4 ERP, jako jedyny jest dedykowany w całości dla instytucji i przedsiębiorstw skoncentrowanych na ludziach. Umożliwia użytkownikom większe zaangażowanie oraz daje im rzeczywisty wpływ na jego działanie, z jednoczesną automatyzacją powtarzających się działań.