News

Merida wdroży system TETA ERP

Merida Sp. z o. o., czołowy producent wyposażenia łazienek i toalet publicznych, a także profesjonalnych urządzeń i środków do sprzątania, rozpoczęła współpracę z Unit4 Polska w zakresie wdrożenia systemu TETA ERP.

TETA ERP, elastyczny i zintegrowany pakiet oprogramowania do zarządzania firmą, ma za zadanie usprawnićprocesy biznesowe we wszystkich obszarach funkcjonowania spółki. Wdrożenie obejmie zatem cały pakiet ERP: HR, Finanse z Majątkiem Trwałym, Logistykę z WMS oraz Produkcję.

Dla Meridy kluczowa jest m.in. automatyzacja tworzenia dokumentów sprzedażowych i magazynowych, księgowych, kadrowo-płacowych, a także wyeliminowanie, tam gdzie to możliwe, dokumentów w formie papierowej i zastąpienie ich e-dokumentami – mówi Mateusz Łaba, Starszy Konsultant w Unit4 Polska.

Poszczególne funkcjonalności systemu mają za zadanie usprawnići zwiększyćwydajnośćprocesów sprzedażowych, magazynowych, produkcyjnych, a także zoptymalizowaćczas pracy poświęcany na obsługę księgową i kadrowo-płacową przedsiębiorstwa. Ważnym elementem wdrożenia będzie teżpełna integracja TETA ERP z systemem, obsługującym dedykowaną częśćprocesu w MERIDA Sp. z o.o.

Do tej pory pracowaliśmy na czterech różnych programach, które oddzielnie obsługiwały ERP, kadry i płace, środki trwałe oraz system F-K i logistykę sprzedaży. W TETA ERP łączymy te obszary w jeden spójny system, przyspieszamy i koncentrujemy procesy. Zanim zdecydowaliśmy się na konkretny system, przeprowadziliśmy wiele wizyt referencyjnych u użytkowników różnych rozwiązań i właśnie TETA ERP została przez nas oceniona najlepiej. Mamy nadzieję, że to wdrożenie przyczyni się równieżdo lepszej obsługi naszych Klientów – mówi Zdzisław Gołębiowski Wiceprezes Zarządu Merida Sp. z o. o.

W spółce zakończono etap przygotowania projektu wdrożenia i rozpoczęto jego realizację. Start systemu jest planowany na styczeń 2016 r. Będzie z niego korzystać150 użytkowników we wszystkich działach firmy.

 

Merida Sp. z o. o

Merida to producent i dystrybutor wyposażenia łazienek i toalet publicznych, produktów higienicznych oraz profesjonalnych urządzeń i środków do sprzątania. Główna siedziba firmy mieści się we Wrocławiu, a 31 oddziałów na terenie całej Polski. Firma prowadzi także internetową sprzedażswoich produktów. Obecnie Merida posiada równieżfilie w Czechach, w Rosji, na Węgrzech, na Ukrainie, na Litwie oraz w Łotwie.

 

Unit4 Polska 

Unit4 zajmuje się w Polsce rozwojem systemów klasy ERP i HR, sprzedawanych pod marką TETA. Obecnie z rozwiązań Unit4 Polska korzysta ponad 2 tys. firm i instytucji dużej i średniej wielkości, będących liderami w swoich branżach. Firma oferuje system TETA HR będący liderem na rynku HR oraz TETA ERP zorientowany na ludzi system klasy ERP, automatyzujący bieżącą pracę, na rzecz działań strategicznych. Więcej informacji o Unit4 Polska znajduje się na stronie internetowej: www.unit4.pl na Facebooku lub LinkedIn page

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Paulina Strumidło

PR&Marketing Manager

LET PR

m. 535 207 205

 

Agnieszka Jarząbek

Marketing Manager

Unit4 Polska

m. 665 651 126