News

Grupa WARTA wybrała system TETA HR

WARTA, jeden z największych ubezpieczycieli w Polsce, wdraża rozwiązanie UNIT4 Polska do obsługi 3 000 pracowników.

 

Grupa WARTA działa od 1920 roku, oferując swoim klientom szeroką ofertę ubezpieczeń, obejmującą zarówno produkty komunikacyjne, mieszkaniowe oraz na życie. Aktualnie firma zatrudnia około 3 tysięcy pracowników i współpracuje z ponad 16 tysiącami agentów ubezpieczeniowych.

Spółki Grupy WARTA, w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, będzie wspierał znany i doceniany na rynku system TETA HR. Oprogramowanie oferowane przez Unit4 Polska zostało wybrane spośród innych analizowanych rozwiązań jako takie, które najlepiej spełni oczekiwania i wymagania Grupy oraz pozwoli realizować założenia strategii biznesowej.  

TETA HR pozwala elastycznie i kompleksowo obsługiwać procesy kadrowe, naliczania wynagrodzeń, czy też zarządzaniem czasem pracy. Bezpośrednio z systemu będzie na co dzień korzystać 40 pracowników HR oraz innych departamentów Grupy WARTA. System informatyczny wspierający obsługę kadr i płac, choć nierzadko niedoceniany, ma niebagatelne znaczenie dla krytycznego procesu jakim jest kalkulacja płac. Wypłata wynagrodzeń na czas oraz ich prawidłowe naliczenie jest bardzo istotnym elementem budowania strategii employer branding oraz zaufania aktualnie zatrudnionych pracowników.

W WARCIE zostanie także wdrożone rozwiązanie TETA Web – platforma do samoobsługi pracowniczej, w pełni zintegrowana z systemem TETA HR. Dzięki TETA Web wszyscy pracownicy Grypy WARTA będą mogli samodzielnie obsługiwać wybrane procesy biznesowe w obszarze personalnym m.in. wystawiać wnioski urlopowe, czy zarządzać czasem pracy. Zasilanie systemu danymi bezpośrednio przez pracowników i managerów pozwala na skrócenie czasu ich przetwarzania przez dział HR. Dla firmy o takiej skali zatrudnienia jest to istotny czynnik mający wpływ na efektywność i czasochłonność procesu rozliczania czasu pracy, a co za tym idzie, również naliczania wynagrodzeń. Automatyzacja procesów związanych czasem pracy czy absencjami jest również przykładem optymalizacji procesów z nimi związanych, to istotne dla działu HR, ale również stanowi wartość dla samych pracowników – zyskują oni narzędzie, poprzez które można łatwo i w każdym czasie sprawdzić wymiar przysługującego urlopu, czy też złożyć wniosek urlopowy. Managerowie zyskują intuicyjne narzędzie do planowania i rozliczania rzeczywistego czasu pracy, które pozwala na bardziej efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi i wspiera komunikację na linii dział HR - manager - pracownik.

Wierzymy, że kluczem do nawiązania współpracy między Unit4 Polska a Grupą WARTA jest nie tylko wysoka jakość i funkcjonalność naszych aplikacji, ale również nasze podejście zorientowane na dialog, rozumienie potrzeb Klienta i poszukiwanie rozwiązań najbardziej zorientowanych na realizację założeń biznesowych i celów naszych Klientów. Dzięki takiemu podejściu udało nam się zaproponować rozwiązanie, które w pełni odpowiada na oczekiwania Grupy WARTA. Cieszymy się, że tak znana i doceniana na polskim rynku  marka, dołączy do grona naszych Klientów i wierzymy, że oferowane przez nas rozwiązania będą stanowić wymierne korzyści dla WARTY  – mówi Łukasz Marciniak, Sales Manager, Unit4 Polska.

- WARTA to jeden z największych w Polsce ubezpieczycieli. Osiąganie naszych ambitnych celów jest możliwe dzięki współpracy z rzetelnymi i profesjonalnymi partnerami rozwijającymi wysokiej jakości systemy i usługi nieleżące w naszym głównym nurcie biznesowym. Dzięki możliwościom jakie oferują systemy TETA HR oraz TETA WEB wzmocnimy zarządzanie potencjałem ludzkim naszej organizacji – mówi Wojciech Kęsik, Dyrektor Zarządzający odpowiedzialny w WARCIE za Departament Zarządzania Kadrami.

-

Informacje o firmie Unit4 Polska  

 

Unit4 zajmuje się w Polsce rozwojem systemów klasy HR i ERP sprzedawanych pod marką TETA. Obecnie z rozwiązań Unit4 Polska korzysta ponad 2 tys. firm i instytucji dużej i średniej wielkości, będących liderami w swoich branżach. Firma oferuje system TETA HR będący liderem na rynku HR oraz TETA ERP – zorientowany na ludzi system klasy ERP, automatyzujący bieżącą pracę na rzecz działań strategicznych. Oferowanie 4 modeli dostarczania oprogramowania TETA HR (in-house; SaaS, outsourcing; hosting i administracja) stanowi o elastyczności w wyborze nie tylko na początku, ale podczas całego okresu współpracy, co przekłada się na bezpośrednie korzyści dla Klientów.

 

Więcej informacji o Unit4 Polska znajduje się na stronie internetowej: www.unit4.pl na Facebooku lub LinkedIn page

 

Informacje o firmie Unit4

 

Unit4 jest wiodącym dostawcą aplikacji dla przedsiębiorstw, które wspierają pracę firm z sektora usług. Firma Unit4 zatrudnia ponad 4000 pracowników na całym świecie i osiąga roczne przychody w wysokości powyżej 530 mln USD (500 mln EUR). Dostarcza systemy klasy ERP oraz najlepsze w swojej klasie aplikacje ukierunkowane na potrzeby branży. Z rozwiązań Unit4 korzystają tysiące firm z sektora usług profesjonalnych, edukacyjnych, publicznych, non-profit, nieruchomości i finansowych.

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.unit4.com, w serwisie Twitter (@Unit4global) oraz odwiedzając nasz profil w serwisie LinkedIn.