News

Umowa sponsorska Unit4 ze światowej klasy kolarzem Alexem Dowsettem

Alex Dowsett Unit4, lider w dostarczaniu oprogramowania biznesowego dla firm, poinformowało podpisaniu umowy sponsorskiej ze światowej klasy kolarzem Alexem Dowsettem, który w tym roku po raz pierwszy w swojej karierze startuje w rywalizacji podczas wyścigu Tour de France.

Alex to wyjątkowy sportowiec. W maju pobiłrekord w odległości przejechanej w ciągu jednej godziny na torze kolarskim – wyczyn ten zostałnazwany „perfekcyjną godziną Alexa Dowsetta”. Jest czterokrotnym rekordzistą Wielkiej Brytanii w jeździe indywidualnej na czas, zdobyłzłoty medal w jeździe na czas podczas zawodów Commonwealth Games w 2014 roku oraz wygrałtegoroczną edycję niemieckiego wyścigu kolarskiego Bayern-Rundfahrt. W Tour de France startuje po raz pierwszy. Kolarze wystartowali 4 lipca z Utrechtu w Holandii – miasta, w którym mieści się siedziba firmy Unit4. 

Będąc jednym z najbardziej ekscytujących młodych kolarzy, Alex Dowsett jednocześnie cierpi na hemofilię. To rzadka choroba powodująca brak krzepliwości krwi. Sukcesy Alexa byłyby niesamowitym wyczynem dla każdego, a fakt, że cierpi on na rzadką i nieuleczalną chorobę sprawiają, że są one tym bardziej niezwykłe. Jest uważany za jedynego zawodowego sportowca rywalizującego na światowym poziomie przy takim schorzeniu. Pomimo swojej choroby Alex kontynuuje swoją profesjonalną karierę kolarską na najwyższym poziomie, wspierając i dając nadzieję dzieciom cierpiącym na rzadkie choroby poprzez swoją fundację Little Bleeders (tłum. Mali Hemofilicy).

Firma Unit4 podpisała jednoroczną umowę sponsorską z Alexem, a także przekazała dodatkowo równowartośćkwoty kontraktu na konto fundacji Little Bleeders.

–  Postawa Alexa jest wzorem determinacji w dążeniu do doskonałości, pomimo przeszkód – mówi o sportowcu Jose Duarte, Dyrektor Generalny Unit4. – Jest inspiracją dla nas wszystkich. Pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli działa się według swoich własnych zasad. Możemy się wszyscy wiele nauczyćobserwując jego determinację i ciężką pracę. Jest nie tylko wielkim sportowcem, ale także z pasją pomaga cierpiącym na hemofilię. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy jego partnerem.